5 Ocak 2011 Çarşamba

yaşayalımm sadece!!

Seninle yaşlanmak istiyorum. Seneler geçsin, sen beni bil, ben seni bileyım isti...yorum. Benim olduğu kadar dostlarının, dostlarının olduğu kadar benim ol istiyorum. Nice sıkıntı ve zorluk yaşayıp anlatalım.
 

Yaşayalım kı, öğrenelim hayatı ve destek çıkmayı. Birbirimizin omuzlarında ağlamalıyız. Sen çok dertlenip, içip, arkadaşlarınla eve gelmelisin. Paylaşmalı ve beraber sıkılmalıyız. Öyle ki, yalnız sıkılmak sıkmalı bizi.
 

Yaşayalım ki, paramız olunca sevinelim. Güzel günlerimizi, evimizde, bır şişe şarap ve pijamalarımızla kutlamalıyız. Ya da bazen dostlarla ucuz biralar içerek... Böylece yaşamalıyız işte.
 
Sonra çocuğumuz olmalı, düşünsene, senin ve benim olan bir canlı. Geceleri ağladıkça sırayla susturmalıyız. Sen arada mızıkçılık yapmalısın. Ve ben söylenerek sıranı almalıyım. Yorgun olduğum için yemek yapmamalıyım, söylenerek yumurta kırmalısın. Hava soğukken birbirimize sıkıca sarılıp yatmalıyız.
 

Zaman su gibi akıp giderken, herşey yaşanmış bir hayatımız olmalı. Herşeye rağmen hiç bıkmamalıyız birbirimizden. Mutlu da olsa, kötü de olsa, yaşadığımız günler bizim günlerimiz olmalı. Saçlara düşünce aklar ya da gidince aklar, çocukları güvence altına alıp gitmeli bu şehırden.
 

Kavgasız, her sabah gürültüyle uyanılmayan, sessiz bir yere gitmeliyiz. Geceleri balkonda denizi seyredip, sandalyelerimizde sallanmalıyız. Eve gelip, benden kahve istemelisin. Çocuklar gelmeli zıyaretimize, geçmışteki hareketli günlerimizi anımsamalıyız...
 

Öyle sevmelisin ki beni, bu yazdıklarım korkutmamalı seni. Tebessümler açtırmalı yüzünde. Bir gün bu hayatı bırakıp giderken, sadece mutluluk olmalı yüzümüzde, birbirimizi sevmenin gururu olmalı..
 
            Can Baba ne de güzel anlatmış içimdekileri sana..öyle bir hayat istiyorum ki kelimelerle sınırlandırılamasın,kalıpları olmasın bir adı olmasın..sadece arkadaşın olayım herşeyini anlatabileceğin,ağlayabileceğin omzun olayım,yorulduğunda dinlendiğin ve fırtınadan seni koruyan limanın,okumaya doyamadığın kitap,elinden düşüremediğin kalemin ve not defterin,rakı kadehini tokuşturup "şerefe" dediğin olayım beni öyle sev ki..kimseler görmesin bilmesin sadece sen ve ben bileyim..Sadece yaşadığımız bir hayatımız olsun...başarılarımızın verdiği gururu,kayıpların verdiği acıyı,mutluluk hormonunun tüm bedenimizi sardığı her anı paylaşalım..sadece yaşayalım..!!          Hayatımızın her anından beslenelim istiyorum.Sevgimiz kadar nefretimizden,Mutluluklarımız kadar üzüntülerimizden,tutkularımız kadar kavgalarımızdan da aynı derecede beslenelim ve bunlar büyütsün bizi istiyorum.Bir yıl önce bana uzattığın elimi hiç bırakma istiyorum ne kadar uzakta olursan ol..ve benim de şartlar ne kadar zor olursa olsun elini asla bırakmayacağıma sevgime inandığın kadar çok inan istiyorum.

        Öyle bir hayat ki;gülmekten çenemize ağrıların girdiği,ağladığımızda omzumuzun sırılsıklam olduğu,kavda ettiğimizde bile yan yana uyuduğumuz birimiz kuralı bozuk yastığı alıp diğer odaya giderse diğerimiz de yastığını alıp o rahatsız edici kanepede yatsın.Sadece bollukta değil bomboş eşyasız bir evde bile kullanılmış gazete yapraklarından perde,sebze kasalarından koltuk ve sehpa,montlarımzdan yorgan yapalım istiyorum.


       Hayat her zaman sana zenginliklerini sunmaz bazen çok hoyratça davranır elindekini avucundakini alır götürür sen fırtınaya tutulmayanım ol istiyorum.En zirvedeyken nasıl elimi tutuyorsan en dipteyken de tut istiyorum..


          Mesai saatim bitince koşa koşa evime geleyim.Dolaptaki malzemelerden ne çıkarsa senin en sevdiklerini hazırlayıp dört gözle senin gelmeni bekleyeyim.Rakımızı dolabımıza yerleştirip masamızı kurduktan sonra üstüme cicilerimi giyip seni beklemeye koyulayım.Ve sen geldiğinde sarılalım ve o an günün tüm yorgunluğunu unutalım tüm sıkıntılar o kapının gerisinde kalsın o an sadece "sen ve ben " olalım.Balkondaki masamıza geçelim ve bilgisayardan sevdiğimiz müziklerin listesini hazırlayıp çalalım.

         Çok mu şey istiyorum bilmiyorumm tüm istediğim bu ne para ne pul ne güzel bir ev ne bir tatil ne bir araba..sadece seninle acısıyla tatlısıyla yaşanan bir ömür..

             Hayatım boyunca yaptığım onca yanlıştan sonra ilk kez doğru yerde duruyorum ve doğru şıkkı işaretledim ve bu sefer o tek doğrum elimde çünkü son yanılgımda tüm doğrularımı sıfırlamıştım zaten..Ve o tek doğruma gözüm gibi bakıyorum.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder